„Kasztanowy zakątek”

1 października 2018r. uczennice drugiego roku kierunku kształcenia higienistka stomatologiczna, przeprowadziły zajęcia profilaktyczne na temat „żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć” w Przedszkolu Samorządowym nr 7 „Kasztanowy zakątek” w Białymstoku.

W lekcji brały udział dzieci w wieku 5-6 lat, które miały okazję zapoznać się z:
- pierwszą wizytą w gabinecie stomatologicznym;
- metodą szczotkowania zębów;
- ze skutkami nieprawidłowych nawyków żywieniowych;
- zabiegami profilaktycznymi (lakowanie, lakierowanie);
- wpływem diety na zdrowie jamy ustnej.

Zajęcia pod kierunkiem mgr Ewy Kozłowskiej, dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń, a za aktywny udział w spotkaniu przedszkolaki otrzymały nagrody.