Sprawni Jak Żołnierze

W dniu 02.06. 2016 roku, uczniowie klasy I zawodu technik usług kosmetycznych i terapeuta zajęciowy pod kierunkiem nauczycieli: mgr Grażyny Wasilewskiej oraz mgr Grażyny Janiszewskiej, pomagali w ocenianiu konkurencji „Podtrzymywanie życia - pierwsza pomoc przedmedyczna” w ramach zawodów sportowo – obronnych „Sprawni Jak Żołnierze – 2017 ”, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Lekcja koleżeńska

Akcja profilaktyczna "Dzień dla zdrowia"

17 maja 2017 roku w naszej szkole została zorganizowana akcja profilaktyczna "Dzień dla zdrowia". Młodzież spotkała się z przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, Białostockiego Centrum Onkologii, Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej oraz Natur House.

W ramach akcji zainteresowane osoby miały możliwość przymierzyć alkogogle - specjalne okulary, które symulują postrzeganie drogi przez pijanego kierowcę, zbadać stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu, uzyskać porady dotyczące zerwania z nałogiem palenia tytoniu, dokonać pomiaru ciśnienia krwi, skorzystać z porad dietetyków oraz poddać się analizie składu ciała, nauczyć się samobadania piersi, sprawdzić się w konkursach wiedzy o zdrowiu z nagrodami.

Siłownia na świeżym powietrzu

Siłownia na świeżym powietrzu. Wreszcie przyszła prawdziwa wiosna, uczennice kl. I higienistki stomatologicznej wraz mgr Małgorzatą Jarczewską i Martą z terapii zajęciowej wykorzystały ten cudowny czas na zajęcia wychowania fizycznego poza salą gimnastyczną :)

III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Praktyczna

15 maja 2017 r. odbyła się w naszej szkle III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Praktyczna: „Kreatywność i przedsiębiorczość w socjoterapii i przyrodoterapii a turystyka zdrowotna na wsi”

Konferencja naukowo-praktyczna miała na celu :

• przedstawienie wyników badań naukowych dotyczących turystyki zdrowotnej na wsi,
    z uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań socjoterapii i przyrodoterapii,
  • wskazanie kierunków rozwoju socjoterapii i przyrodoterapii,
  • opracowanie i wydanie podręcznika obejmującego zaktualizowane i uporządkowane zagadnienia dotyczące kreatywności i przedsiębiorczości w socjoterapii i przyrodoterapii
    w ramach turystyki zdrowotnej na wsi,
  • integrację środowiska naukowców, praktyków i studentów w zakresie badanej problematyki.

Zakres problemowy konferencji naukowo-praktycznej dotyczył:

• ogólnych zagadnień i kierunków rozwoju turystyki wiejskiej,
  • ekonomizacji turystyki wiejskiej,
  • turystyki zdrowotnej na wsi i racjonalnego powiązania z terapią zajęciową,
  • bezpieczeństwa w turystyce wiejskiej i terapii zajęciowej,
  • terapii zajęciowa w stosunku do rewalidacji i resocjalizacji,
  • zarządzania socjoterapią i przyrodoterapią w ramach turystyki w środowisku wiejskim,
  • prezentacji doświadczeń w zakresie szczegółowych metod socjoterapii i przyrodoterapii oraz odpowiadających im technik terapeutycznych,
  • przedstawienia doświadczeń z uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań socjoterapii
    i przyrodoterapii w pracy terapeutycznej,
  • wykorzystanie socjoterapii i przyrodoterapii w skautingu,
  • pozyskiwania środków na działalność terapeutyczną w turystyce zdrowotnej na wsi,
  • treningu umiejętności zdrowotnych (np. higiena jamy ustnej i uzębienia).

Komitet organizacyjny:
mgr Daria Ostrowska (przewodnicząca)
dr Antoni Roman (sekretarz)

członkowie:
prof. dr hab. Maria Mantur
dr hab. Barbara Roszkowska-Mądra
dr Joanna Karpowicz
mgr Małgorzata Ewa Roman
dr Michał Roman
dr Radosław Galicki
dr Jolanta G. Zuzda
dr Paweł Karpowicz