Spotkanie z Panią Beatą Tochwin

W dniu 04.01.2018r. w naszej szkole gościliśmy Panią Beatę Tochwin – dyplomowaną higienistkę stomatologiczną, absolwentkę naszej szkoły. Pani Beata w 2015 roku została Finalistką I Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy z higieny stomatologicznej i promocji zdrowia jamy ustnej oraz Laureatką II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Asystentek i Higienistek stomatologicznych.

Obecnie Ambasadorka Olimpiady Higienistek PAPS i edukator szkolny instytutu blend-a-med & Oral-B.

Spotkanie z Panią Beatą było poświęcone V Edycji Olimpiady Higienistek Stomatologicznych. Uczennice uzyskały informacje o możliwościach udziału w olimpiadzie, o przebiegu olimpiady, nagrodach i przede wszystkim o możliwościach rozwoju jakie daje uczestnictwo w olimpiadzie. Druga część spotkania poświęcona była Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej (PAPS).

Uczennice dowiedziały się w jaki sposób mogą zostać członkiem PAPS oraz jakie korzyści daje członkostwo dla ich przyszłego rozwoju.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Wigilia u higienistek

Uczennice klasy pierwszej kierunku higienistka stomatologiczna wraz z wychowawcą mgr E. Kozłowską dnia 19 grudnia 2018 uczestniczyły w wigilii klasowej. Tradycyjnie dzielono się opłatkiem, przygotowano również paczkę "Od Św. Mikołaja" dla dziewczynki z Domu Dziecka Nasz Dom-Dobry Pasterz.

Szkolenie higienistek stomatologicznych

Dnia 18 grudnia odbyło się szkolenie higienistek stomatologicznych zorganizowane przez mgr E.Kozłowską i lek. stom. H.Stankiewicz przeprowadzone przez konsultantkę firmy Medilab Beatę Zalewską na temat: "Zapobieganie zakażeniom w placówkach medycznych - obowiązujące procedury".

Polski Związek Niewidomych Okręgu Podlaskiego

06.12.2018

Innowacja pedagogiczna w zawodzie higienistka stomatologiczna realizowana przez nauczycieli dr Halinę Stankiewicz i mgr Ewę Kozłowską pod tytułem "Edukacja i promocja zdrowia w profilaktyce stomatologicznej pacjentów z niepełnosprawnością narządu wzroku”. W siedzibie Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Podlaskiego. Uczennice poszerzają wiadomości i umiejętności o treści przygotowujące do opieki stomatologicznej nad pacjentem w wieku podeszłym . Poszerzają kompetencje umożliwiające absolwentowi szkoły efektywniejszą i profesjonalną pracę w gabinecie stomatologicznym.