Przedłużanie rzęs i paznokci

Dnia 8 października 2018r. odbyła się prezentacja dotycząca metod przedłużania paznokci i rzęs z Akademii Venus przeprowadzona przez instruktora K. Vestergaard. Uczestnicy - II rok Technik usług kosmetycznych

Przedszkole Samorządowe Nr 22 w Białymstoku

Dnia 3 października 2018 roku uczennice II roku kierunku higienistka stomatologiczna zaprezentowały przedstawienie edukacyjne pt: „Kasia ząbków myć nie chciała” w Przedszkolu Samorządowym Nr 22 w Białymstoku. Zajęcia przeprowadzone zostały pod kierunkiem mgr Ewy Kozłowskiej, a dzieci dowiedziały się, jak dbać o zęby, aby były zdrowe.

Przedszkole Samorządowe Nr 12 „Tęczowe” w Białymstoku

Dnia 2 października 2018 roku uczennice II roku kierunku higienistka stomatologiczna zaprezentowały przedstawienie edukacyjne w Przedszkolu Samorządowym Nr 12 „Tęczowe” w Białymstoku. Zajęcia przeprowadzone zostały pod kierunkiem mgr Ewy Kozłowskiej, a dzieci dowiedziały się, jak dbać o zęby, aby były zdrowe.

„Kasztanowy zakątek”

1 października 2018r. uczennice drugiego roku kierunku kształcenia higienistka stomatologiczna, przeprowadziły zajęcia profilaktyczne na temat „żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć” w Przedszkolu Samorządowym nr 7 „Kasztanowy zakątek” w Białymstoku.

W lekcji brały udział dzieci w wieku 5-6 lat, które miały okazję zapoznać się z:
- pierwszą wizytą w gabinecie stomatologicznym;
- metodą szczotkowania zębów;
- ze skutkami nieprawidłowych nawyków żywieniowych;
- zabiegami profilaktycznymi (lakowanie, lakierowanie);
- wpływem diety na zdrowie jamy ustnej.

Zajęcia pod kierunkiem mgr Ewy Kozłowskiej, dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń, a za aktywny udział w spotkaniu przedszkolaki otrzymały nagrody.

Nowoczesne technologie w technice dentystycznej

26 września 2018 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana Jerzego Osłowa z firmy Vita, który zaprezentował teoretycznie i praktycznie wykonywanie koron i mostów protetycznych z porcelany na tlenku cyrkonu. Szkolenie to było jednym z cyklu spotkań uczniów z nowoczesnymi technologiami w technice dentystycznej.