WIECZÓR WIGILIJNY

15 grudnia 2016r. mieszkanki internatu spotkały się na uroczystej kolacji wigilijnej. Wspólnie z Dyrekcją Szkoły, Radą Wychowawczą Internatu oraz przedstawicielami Rady Pedagogicznej obejrzano przedstawienie ,, Żeby człowiek był człowiekiem”, przygotowane podczas zajęć teatralnych z młodzieżą. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego podzielono się opłatkiem. Podczas składania życzeń padło wiele ciepłych i serdecznych słów, nie zabrakło wzruszeń i uścisków. Następnie delektowano się pysznymi daniami wigilijnymi przygotowanymi przez panie kucharki. Po zakończonym posiłku był czas na wspólne śpiewanie kolęd i rozmowy.

Spotkanie z rodzicami

W listopadzie odbyły się dwa spotkania  z rodzicami osób niepełnoletnich mieszkających w internacie. Rodzice mieli możliwość wyboru terminu spotkania między  18 lub 27 listopada 2016r .
Podczas spotkań  pani kierownik omówiła   najważniejsze kwestie dotyczące regulaminów obowiązujących w internacie, zasad wyjść poza internat, wyjazdów do domu, opłat, spędzania czasu wolnego oraz pomocy psychologiczno – pedagogicznej.  Najważniejsze informacje o internacie   przekazano również za pomocą pokazu slajdów
Rodzicom zaprezentowano :
- prezentację multimedialną   na temat dopalaczy na podstawie informacji uzyskanych podczas konferencji ,,  Dopalacze – dlaczego są tak niebezpieczne” zorganizowanej  przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Białymstoku .
 - prezentacja multimedialną na temat kształtowania się osobowości młodego człowieka, kontaktu  z dzieckiem przebywającym poza domem, uczenia się samodzielności, relacji  rodzic  - dziecko oraz  rodzic – wychowawca.

Na spotkaniach  była obecna dyrekcja szkoły, kierownik internatu oraz wychowawcy .

KONKURS PLASTYCZNY

W  grudniu mieszkanki internatu wzięły udział w konkursie plastycznym ,, EKO – szopka podlaska” w ramach projektu ,,Eko – kreacje” – plener, konkurs i warsztaty upcyklingu”, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.
 Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się  06.12.2016r.  o godz. 11.00 w Spodkach, ul. Św Rocha 14, w Białymstoku. Za wykonanie ekologicznej szopki  Małgorzata Mańkowska, Dominika Rećko, Magdalena Glińska i Izabela Kochańska  otrzymały nagrodę w kategorii szopki zbiorowe. Podczas wręczenia nagród można było obejrzeć wystawę nadesłanych prac, prezentację z przebiegu projektu ,, Eko – kreacje” oraz uczestniczyć w zabawach animacyjnych z wykorzystaniem surowców wtórnych.

konku

Kiermasz ozdób świątecznych

Serdecznie zapraszamy na mikołajkowy kiermasz wypieków oraz ozdób świątecznych przygotowanych przez mieszkanki internatu. Fundusze zostaną przekazane na cel charytatywny, dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

MIKOŁAJKOWY KIERMASZ: 5-7 grudnia (poniedziałek-środa), godz. 9-17, ul. Ogrodowa 23, hol przy głównym wejściu.